Produkty

Produkty

Terminál pro elektromobily
  • Terminál pro elektromobilyTerminál pro elektromobily
  • Terminál pro elektromobilyTerminál pro elektromobily
  • Terminál pro elektromobilyTerminál pro elektromobily

Terminál pro elektromobily

Terminály elektrických vozidel jsou přesné kovové součásti určené k vytvoření elektrických spojení mezi vodiči nebo mezi vodiči a elektronickými součástmi. Jsou připojeny k vodičům krimpováním nebo svařováním a poté vloženy do odpovídajících krytů konektorů, aby byla zajištěna spolehlivá elektrická a mechanická spojení. Qiyiguo Technology je specializovaný výrobce se sídlem v Číně; vítáme vaše dotazy.

Mezi tisíci součástek ve vozidle mohou být terminály nejmenší, ale často jich je nejvíce přehlížen. Každé elektrické spojení však začíná a končí na svorce. Ať už se to týká vysokého napětí obvod bateriové sady hnacího ústrojí, přenos signálu pro ovladač elektrického pohonu nebo kabelový svazek distribuce pro řadič domény těla, spolehlivost kontaktu terminálu přímo určuje, zda elektrický systém vozidla může fungovat stabilně po dobu životnosti přesahující 15 let.

Průmyslové údaje naznačují, že u koncových produktů, které nemají certifikaci IATF 16949, jsou rozdíly v kontaktu odpor v rámci jedné šarže může přesáhnout 30 %, což je činí vysoce náchylnými k poruchám při přehřátí pod silnoproudé podmínky. Kromě toho, když se v nových energetických vozidlech používají standardní průmyslové terminály, přibližně 40 % vykazuje známky uvolnění již po 30 000 až 50 000 kilometrech jízdy, což má za následek masivní poprodejní kompenzační náklady pro výrobce automobilů.

Electric Vehicle TerminalElectric Vehicle TerminalElectric Vehicle Terminal

Definice produktu

Terminály jsou přesné kovové součásti určené k vytvoření elektrických spojení mezi dráty nebo mezi dráty a elektronické součástky. Jsou spojeny s dráty pomocí krimpování nebo svařování a poté vloženy do odpovídajících kryty konektorů pro zajištění spolehlivých elektrických a mechanických spojení.

Klasifikace produktu

Podle scénáře aplikace:

● Automobilové koncovky kabelového svazku: Používají se v systémech kabelových svazků vozidel včetně motorového prostoru, podvozku, tělo a vysokonapěťové svazky napájecí baterie – vyžadující výkon v drsných podmínkách, jako je širokoúhlý teplotní rozsah (-40°C až +125°C), silné vibrace a odolnost proti chemické korozi.

● Nové energetické „tříelektrické“ terminály: Speciálně navržené pro vysokonapěťové a vysokoproudé aplikace zahrnující bateriové sady, elektrické pohonné jednotky (motory) a elektronické řídicí jednotky (invertory); požadavky zahrnují nízké kontaktní odpor, vysoká proudová zatížitelnost a vynikající odolnost proti vibracím.

● Terminály průmyslového řídicího zařízení: Používají se v zařízeních průmyslové automatizace, řídicích skříních PLC, servomotorech pohony atd. s důrazem na vysoké cykly párování a stabilní přenos signálu.

● Terminály komunikačních zařízení: Používají se v základnových stanicích 5G, optických modulech, serverech atd., které vyžadují slabý signál ztráty a nízké přeslechy při vysokofrekvenčním přenosu.

● Terminály spotřební elektroniky: Používají se v mobilních telefonech, noteboocích, nositelných zařízeních atd. s důrazem na miniaturizaci a integrace s vysokou hustotou.

Podle strukturální formy:

● Pin Terminal
● Zásuvkový terminál
● Čepelový terminál
● Prstencový terminál
● Vidlicový terminál
● Koncovka trubky
● Krimpovací koncovka

Výběr materiálu a procesní charakteristiky

Materiálové řešení Stupeň materiálu Hlavní výhody Typické aplikace
Fosforový bronz C5191 / C5210 Dobrá elasticita, mírná elektrická vodivost, nákladově efektivní Signální svorky, svorky kabelového svazku nízkého napětí
Mosaz C3604 / C2680 Výborná obrobitelnost, nízká cena Obecné nízkonapěťové terminály, terminály spotřební elektroniky
Čistá měď C1100 / TU1 Nejvyšší elektrická vodivost (≥99,9 % IACS) Silnoproudé svorky, nové energetické vysokonapěťové svorky
Telurová měď C14500 Vysoká vodivost a schopnost volného řezání, vyrovnávání vodivosti a účinnosti zpracování Vysoce přesné soustružené koncovky
Berylliová měď C17200 Vynikající elasticita, extrémně dlouhá únavová životnost Vysoce spolehlivé protilehlé svorky, konektorové pružinové svorky

Možnosti povrchové úpravy:

● Pocínování: Cenově nejefektivnější; vhodné pro standardní nízkonapěťové aplikace; nabízí dobrou pájitelnost.

● Niklování: Vysoká odolnost proti korozi; vhodné do drsného prostředí.

● Stříbrné pokovování: Ultranízký kontaktní odpor; vhodné pro vysokonapěťové, silnoproudé aplikace v nové energetice vozidel.

● Pozlacení (Flash Gold / Hard Gold): Odolné proti oxidaci s extrémně nízkým a stabilním kontaktním odporem; vhodné pro vysoce spolehlivý přenos signálu.

Základní procesy:

● Přesné vysokorychlostní lisování: Využívá vysoce přesné progresivní raznice pro kontinuální lisování s přesností až ±0,02 mm, což zajišťuje strukturální konzistenci a stabilitu šarže.

● CNC přesné soustružení: Využívá CNC švýcarské nebo revolverové soustruhy pro nepravidelné a vysoce přesné terminály. specifické požadavky na design.

● Automatizované krimpování: Vybaveno plně automatickými krimpovacími stroji s křivkami pro sledování síly, které zajišťují kvantifikovatelná a sledovatelná kvalita krimpování pro každý terminál.

● Automatizované pokovování: Podporuje kontinuální (reel-to-reel) i stojanové pokovování s ovladatelným a rovnoměrným potahem tloušťka.

Technické možnosti a klíčové parametry:

● Proudová kapacita: Rozsah od 0,5A do více než 300A (v závislosti na specifikacích a materiálech), pokrývající aplikace od přenosu signálu po vysokonapěťové, silnoproudé systémy.

● Kontaktní odpor: ≤20 mΩ (může dosáhnout ≤5 mΩ se stříbrným nebo zlacením).

● Síla spojování/rozpojování: Přizpůsobeno na základě designu konektoru, aby bylo zajištěno hladké zasunutí a spolehlivé zamykání.

● Rozsah provozních teplot: -40°C až +125°C (standardní automobilový průmysl); k dispozici vysokoteplotní modely až do +150°C.

● Odolnost proti vibracím: Splňuje normy pro automobilové vibrace, jako jsou LV 112 a USCAR.

● Síla vytažení krimpu: Splňuje požadavky USCAR-21 na základě průřezu vodiče a specifikací svorek.

● Přesnost ražení: ±0,02 mm.

● Kontrola tloušťky pokovení: Přesnost ±0,5μm.

● Shoda produktu: Vyhovuje RoHS 2.0 a environmentálním předpisům REACH.

Proč důvěřovat našim terminálům?

Jsme držiteli dvou certifikací ISO 9001 a IATF 16949 a disponujeme komplexními schopnostmi řízení kvality povinni sloužit globálním dodavatelům Tier 1 a OEM. Pevně věříme, že pro přesné hardwarové komponenty, jako je EV terminálů, kvalita není pouze kontrolována v produktu – je zabudována prostřednictvím návrhu a výroby.

Úplná implementace pětijádrových nástrojů IATF 16949:

• APQP (pokročilé plánování kvality produktu): Zapojení začíná v raných fázích vývoje projektu terminálu; spolupracujeme se zákazníky na kontrolách návrhů, vývoji procesů a plánování validace, abychom zajistili spolehlivost požadavky pro automobilové aplikace jsou splněny ze zdroje návrhu.

• PPAP (Production Part Approval Process): Podporuje předkládání dokumentace PPAP na plné úrovni, pokrývající návrh záznamy, vývojové diagramy procesu, DFMEA/PFMEA, kontrolní plány, zprávy MSA, zprávy o rozměrech, materiálové certifikáty, počáteční studie způsobilosti procesu atd.

• FMEA (Analýza módů a důsledků poruch): Systematická implementace DFMEA a PFMEA během vývoje produktu; proaktivní prevence – na úrovni návrhu i procesu – řeší běžné způsoby selhání, jako je zvýšený kontakt odpor, degradace spojovacích/rozpojovacích sil a uvolnění v důsledku vibrací.

• SPC (Statistical Process Control): Implementováno pro klíčové procesy (lisování, pokovování, krimpování) pro zajištění Cpk ≥ 1,33; zařízení se automaticky zastaví a spustí alarm, pokud krimpovací síla překročí kontrolní limity.

• MSA (analýza měřicího systému): Pravidelně prováděná za účelem zajištění přesnosti a spolehlivosti kontrolních údajů.

Kontrolní schopnosti:

• Optické projektory a CMM (Coordinate Measuring Machines) – kontrola rozměrové přesnosti

• Testery kontaktního odporu – Testování elektrického výkonu

• Zkoušečky síly pružiny – Zkoušení síly párování/rozpojování

• Tvrdoměry – Kontrola tvrdosti materiálu

• Testery tloušťky povlaku – Kontrola tloušťky povlaku

• Komory solné mlhy – Testování odolnosti proti korozi

• Zařízení pro analýzu mikrořezů – Analýza průřezu v kvalitě krimpování (poréznost < 10 %)

• Plně automatické třídičky – 100% kontrola hotových výrobků před expedicí

Sledovatelnost:

Pro každou šarži terminálů elektrických vozidel jsou vytvořeny komplexní výrobní a kontrolní záznamy, zajištění plné sledovatelnosti od příjmu surovin až po expedici hotových výrobků a plnění automobilového průmyslu přísné požadavky odvětví na transparentnost dodavatelského řetězce.

Automotive partneři a zkušenosti z oboru:

Máme hluboké odborné znalosti v oblasti přesné výroby terminálů; naše terminály pro elektromobily jsou široce používány napříč sektory, jako jsou nová energetická vozidla, průmyslová řídicí zařízení a komunikační zařízení. V domácím nový trh s energetickými vozidly, navázali jsme dlouhodobá a stabilní partnerství s mnoha hlavními výrobci automobilů, a naše produkty se používají v sériově vyráběných modelech předních nových značek energetických vozidel. Hluboce rozumíme požadavky, které výrobci automobilů kladou na dodavatele terminálů: kromě špičkové kvality produktů požadují rychlost technická odezva a spolehlivost dodávky.

Přizpůsobené služby a modely partnerství

Nabízíme komplexní přizpůsobené služby, od přezkoumání návrhu až po dodání hromadné výroby:

● Podpora návrhu: Zákazníci poskytují výkresy nebo funkční specifikace (např. proudová zatížitelnost, kontakt odpor, spojovací síla, teplotní třída). Náš inženýrský tým dokončí DFM (Design for Manufacturability) posouzení do 48 hodin, zahrnující optimalizaci konstrukce terminálu, výběr materiálu, doporučení pokovení, a analýza procesu krimpování.

● Rychlé prototypování: Dodací lhůty jsou 3–5 pracovních dnů u jednoduchých návrhů a 5–7 pracovních dnů u složitých; je podporována malodávková validace.

● Dodávka hromadné výroby: Možnosti zahrnují cívku a pásku (kompatibilní s automatickými krimpovacími linkami), hromadné a trubkové balení, které vyhovuje různým způsobům montáže zákazníků.

● Modely dodávek: Podporujeme dodávky VMI (Vendor Managed Inventory) a JIT (Just-In-Time), abychom se přizpůsobili zákazníkovi požadavky na štíhlou výrobu.

● Minimální množství objednávky (MOQ): Dostupné flexibilní podmínky, které podporují vše od ověření prototypu až po velkoobjemová hromadná výroba.

FAQ

Q1: Jaký je rozdíl mezi terminálem pro elektromobily a standardním průmyslovým terminálem?

A1: Terminály EV jsou speciálně navrženy pro automobilové aplikace s požadavky daleko převyšujícími průmysl standardy. Mezi hlavní rozdíly patří: širší rozsah provozních teplot (-40 °C až +125 °C vs. průmyslová -25 °C až +85°C), přísnější odolnost proti vibracím (splňující normy LV 112 / USCAR), vyšší proudová zatížitelnost (až 300A+ pro vysokonapěťové systémy) a povinná výroba certifikovaná IATF 16949 s plnou dokumentací PPAP a sledovatelnost šarže.

Q2: Jak zabráníte uvolnění terminálu při vibracích vozidla?

Odpověď 2: Uvolňování způsobené vibracemi řešíme třemi opatřeními: (1) výběrem materiálu – beryliová měď (C17200) nebo fosforový bronz (C5191) pro trvalou elastickou kontaktní sílu; (2) konstrukční návrh – optimalizovaná geometrie terminálu zajišťuje stabilní spojovací sílu; (3) řízení procesu — SPC s Cpk ≥ 1,33 na kritických rozměrech a testování síly na šarže. Všechny konstrukce jsou validovány podle vibračních norem LV 112 a USCAR.

Q3: Jaká je typická proudová zatížitelnost vašich vysokonapěťových EV terminálů?

A3: Naše vysokonapěťové terminály podporují jmenovité proudy od 0,5A do více než 300A, v závislosti na výběru materiálu (čistá měď C1100 pro maximální vodivost), plochu průřezu a typ pokovení (postříbření doporučeno pro silnoproudé aplikace). Poskytujeme specifická doporučení ohledně kapacity na základě vašeho průřezu vodiče a provozu požadavky na teplotu.

Q4: Jaká opatření kontroly kvality krimpování zavádíte?

A4: Používáme plně automatizované krimpovací stroje s křivkami sledování síly v reálném čase. Každé krimpování je zaznamenáno s údaje o silovém profilu; pokud krimpovací síla překročí regulační meze, stroj se automaticky zastaví a spustí alarm. U každé šarže také provádíme analýzu mikrořezů (pórovitost < 10 %) a ověřujeme sílu vytažení per Požadavky USCAR-21 pro zajištění integrity krimpování.

Q5: Jaké možnosti pokovování jsou k dispozici pro odolnost proti korozi a jak si mohu vybrat?

A5: Nabízíme pokovování cínem, niklem, stříbrem a zlatem. Průvodce výběrem: pocínování — cenově výhodné pro standard nízkonapěťové aplikace; niklování – vysoká odolnost proti korozi pro drsná prostředí; stříbření - ultranízký přechodový odpor (≤5mΩ) pro vysokonapěťové/vysokoproudé nové energetické aplikace; pozlacení - odolný proti oxidaci se stabilním přechodovým odporem pro vysoce spolehlivý přenos signálu. Všechny tloušťky pokovení je řízena s přesností ±0,5μm.

Q6: Podporuje technologie Qiyiguo předkládání PPAP úrovně 3 pro automobilové projekty?

A6: Ano. Jsme držiteli certifikace IATF 16949 a podporujeme plné předložení PPAP úrovně 3, včetně záznamů o návrhu, procesu vývojové diagramy, DFMEA/PFMEA, kontrolní plány, studie MSA, rozměrové zprávy, materiálové certifikáty, počáteční proces studie schopností (Cpk ≥ 1,33) a zprávy o schválení vzhledu. Máme bohaté zkušenosti s podáváním PPAP balíčky domácím výrobcům nových energetických vozidel.

Odeslat dotaz
Kontaktní informace
  • Adresa

    Fumin Science and Technology Park, Songgang Subdistrict, Bao'an District, Shenzhen City, Guangdong Province, Čína

  • E-mailem

    kiwi@qiyg.net

Máte-li požadavky na přizpůsobení nebo plány hromadného nákupu pro komponenty stínění EMI, přesné kovové díly a produkty pogo pin, zašlete prosím svůj dotaz zde. Náš profesionální inženýrský a prodejní tým poskytne hodnocení DFM, přizpůsobený návrh řešení a exkluzivní nabídku do 48 hodin, čímž podpoří dlouhodobou spolupráci OEM a ODM.
X
Používáme cookies, abychom vám nabídli lepší zážitek z prohlížení, analyzovali návštěvnost webu a přizpůsobili obsah. Používáním tohoto webu souhlasíte s naším používáním souborů cookie. Zásady ochrany osobních údajů
OdmítnoutPřijmout